פנייה לטיפול 


פנייה להתייעצות פסיכולוגית היא שלב חשוב, ולעתים מורכב, בחיפוש של אדם אחר מקום בו הנפש הטרודה יכולה לשקוט.  

למה ומתי לפנות לטיפול?

ישנם מצבים בחיינו, בהם התרחשויות חיים, סיטואציות אישיות, משפחתיות, מקצועיות ואחרות - מטלטלות את נפשנו, ומייצרות תחושות של כאב ומועקה שמכבידים עלינו. לעתים זה יכול להיות משהו חולף, לא עמוק מידי, וניתן להתמודדות עצמאית או מקצועית קצרה. 

לעתים מועקה זו הופכת לכאב כבד מנשוא, ומתבטאת בתופעות כגון: דיכאון, חרדה, חוסר ערך עצמי, פוסט-טראומה, בעיות זוגיות, הפרעות אכילה, וכד'. לתחושות המצוקה וחוסר השקט הפנימי שחוויות אלה גורמות - לעתים מתלווה גם הרגשת בדידות, שמעצימה את המצוקה האישית. 

התייעצות עם פסיכולוגית במסגרת בטוחה ומעילה, מסייעת בתיווך ובגישור על הפער שנוצר בין המקום שבו אנו חשים שמשהו לא טוב קורה לנו, לבין המקום שבו אנו רוצים ויכולים לחוש חיים, אותנטיים, פעילים וגם שקטים 

מבפנים.

מי אני?

שמי גי אורפז, ואני פסיכולוגית קלינית מומחית, קיבלתי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מהאוניברסיטה העברית, ותואר מומחיות בפסיכולוגיה קלינית ממשרד הבריאות. 

מזה למעלה מעשור אני מעניקה ייעוץ וטיפול פסיכולוגי, אישי וזוגי, למבוגרים וצעירים, במסגרות ציבוריות ובקליניקה פרטית באזור המרכז (תל-אביב, גבעתיים, רמת גן). 

אני פוגשת אנשים עם מגוון בעיות ושאלות, המבקשים להכיר יותר את עצמם, את כאבם, ולגדול מתוך כך אישית ונפשית. אנשים המעוניינים לשפר את חייהם ולהחזיר כוחות ונוכחות לחלקים אבודים בתוכם: חלקים שנפגעו, חלקים שהושתקו, או חלקים שלא קיבלו מספיק מקום ויחס לאורך חייהם.

תחומי מומחיות

התמחות מיוחדת בליווי נשים נשאיות של הגן לסרטן השד/שחלות (BRCA), טיפול, ייעוץ ותמיכה בשלבים השונים מההתלבטות לפני הבדיקה הגנטית, ולאחריה. כמו כן, מלווה בני-משפחה של חולי סרטן, תוך התמקדות בהתמודדויות הספציפיות של ארוע משנה חיים זה, והענקת כלים יעילים לתמיכה בתקופה כזו. 

טיפול באבל ושכול, דיכאון, דימוי עצמי, זהות מינית, זוגיות ואמהות - הם חלק מהתחומים בהם אני מטפלת בקליניקה, וכן חוקרת ולומדת באופן עצמאי. כמו כן, עובדת רבות עם המפגש של גוף ונפש, בגישות המשלבות את ההקשבה לגוף דרך הנפש, ולנפש דרך הגוף. 

עוסקת מזה שנים גם בייעוץ והכוונה תעסוקתית, באופן ממוקד וקצר-מועד, או בתהליך המשלב טיפול פסיכולוגי עם דגש תעסוקתי, בקליניקה בגבעתיים ובאזור המרכז.

עובדת גם כפסיכולוגית קלינית בהסדר עם משרד הבטחון, האגף למשפחות שכולות.

הגישה הטיפולית

אני מטפלת בגישה אינטגרטיבית, הכוללת התבוננות, הבנה והעמקה בגישה פסיכודינאמית (פסיכואנליטית) - התייחסותית, לצד הישענות על ראייה של פסיכולוגיה בודהיסטית, ושימוש פרקטי בכלים מתחום הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי (CBT), בעיקר מהדור החדש של ACT (תרפיית קבלה ומחוייבות), וגישת הקשיבות - Mindfullness. 

הטיפול הפסיכולוגי מתבסס על הקשר שנוצר בחדר ומותאם לצרכי המטופל.

איפה נפגשים?

הקליניקה בה מתקיים הטיפול הפסיכולוגי הינה פרטית, נעימה ושקטה, וממוקמת באזור מרכזי ונגיש לחניה, בסביבת גבעתיים, תל-אביב, ורמת-גן.

מעניקה גם ייעוץ וטיפול פסיכולוגי בSKYPE, כאשר מדובר בליווי ישראלים במעבר למדינות אחרות, וכן בשימור קשר עם מטופלים בעת שהייה בחו"ל.

 

                                      לבירורים ותיאום פגישה: 050-5868553

                        

                               גי אורפז - פסיכולוגית קלינית - טיפול פסיכולוגי - גבעתיים - תל-אביב